DŘEVO

Dřevo zpracováváme formou gravírování nebo řezání  pomocí  laserového paprsku, jehož rychlost přenesení na obráběný materiál je 1 079 252 848,8 km/h . Maximální rozměry gravírování i řezání jsou 900x1300mm x 700mm hloubka.

Laserové zpracování dřeva využíváme k výrobě originálních dřevěných obrazů, dřevěných hodin s vlastním motivem, dřevěných cedulí s vlastní grafikou, podtácků a podobně. Technologie laseru má ve spojením se dřevem téměř nekonečné možnosti užití. 

Řezání (CUT) - Laserem

Řezat lze dřevo o tloušťce 0-15mm.                                                                                                                              Velice často pracujeme s materiály : BUK , DUB , MAHAGON , EBEN , JASAN , OLŠE , TOPOL , BOROVICE , BŘÍZA, ale i mnoho dalších, včetně překližky . 

Laserem jsme schopni řezat s přesností až na 0.1mm, v různých tvarech, které se dají vyřezat pouze laserem, protože při řezání standardními stroji a nástroji by působením síly došlo k deformaci materiálu.


Gravírování (ENGRAVING) - Rytí Laserem

Gravírovat lze dřevo o tloušťce 0-700mm, je tedy možno  gravírovat i velké kusy materiálu. Velice často pracujeme s materiály : BUK , DUB , MAHAGON , EBEN , JASAN , OLŠE , TOPOL , BOROVICE , BŘÍZA , ale i mnoho dalších včetně překližky . Laserem jsme schopni gravírovat s přesností až na 0.1mm a až 20x rychleji, než například na fréze.            

Na videu výše vidíte proces gravírování, tedy rytí do materiálu, v tomto případě bezdotykovou formou (jde o čisté laserové světlo s CO2).

Výhodou gravírování je nejvyšší rychlost a účinnost obrábění materiálů ze všech CNC strojů, což šetří výrobní náklady.                             

CO2 laser je jeden z nejstarších plynových laserů (v roce 1964 ho vynalezl C. Kumar N. Patel v Bellových laboratořích.


ZDE MŮŽETE ZASLAT NEZÁVAZNOU POPTÁVKU NEBO DOTAZ.
RÁDI PORADÍME.